Telefon 776-616-163

en-85% žen neumí nakupovat oblečení, patříte mezi ně i Vy?

01/08/2018

Naše neverbální komunikace tvoří až 90% našeho dojmu, ale i tak je spoustou žen podceňována. Přitom stylový outfit neznamená drahý outfit, stačí se jen naučit nakupovat ty správné kousky. A jak tedy nakupovat efektivně bez ztráty času a financí?

Já vždycky říkám, že je spousta krásných věcí, ale peníze jen jedny. Je zvláštní, kolik času věnujeme analýze nákupu elektroniky, bytů či auta a oblečení kupujeme impulzivně bez rozmyslu a přitom kdybychom spočítali cenu našeho šatníku, tak se mnohé z nás pohybují v řádech deseti tisíců. Bohužel mnohdy konečný výsledek ani neodpovídá vydaným financím a přitom stačí věci jen lépe zkombinovat.

Pojďme si tedy krok po kroku říct, jak se naučit správně nakupovat.

Nejdříve si dejte schůzku sama se sebou, napište si ji do diáře a hodinu přemýšlejte, kdo jste, jaký je Váš styl, co chcete svým oblečením vyjadřovat. Jste elegantní dáma? Jste veselá, optimistická a máte ráda pohodlí, nebo chcete působit svůdně, či sofistikovaně? Jste jemná víla, nebo máte v sobě kus chlapa. Krásným příkladem byla v minulosti skupina Spice Girls, kdy schválně byly tyto ženy stylizovány do různých podob, tak aby se v nich našla každá fanynka. Samozřejmě jejich kostýmy byly přehnané, ale i mimo koncertní síň tyto ženy působily jasnými dojmy - pohodová sportovkyně, smyslná svůdnice, elegantní dáma, drsná žena a jemná víla. A jaká jste Vy?


Ať už jste zvolila jakoukoliv variantu a klidně i kombinace, přemýšlejte nad tím, co se Vám líbí. Kdo je Vaší inspirací? Co nosí? Máte i Vy nějaké takové kousky v šatníku? A máte je s čím kombinovat? Nezapomeňte na doplňky. Napište si seznam, co Vám chybí a hurá na nákupy.

Seznam bude u každé ženy jiný, ale je dobré zrevidovat, co v šatníku už máte, více na Organiczace a plánování šatníku. Pokud pracujete v kanceláři, stačí Vám pro začátek pár kousků, které budete postupně doplňovat.

Na nákupy si vyhraďte dost času a klidně sebou vezměte poradce, ať už kamarádku, nebo osobní stylistku. Vezměte seznam a hledejte převážně, to co je na něm. Dejte si pozor na chybu v opakovaných nákupech. Každá z nás má jednu věc, kterou pravidelně kupuje, někdo má pruhované trička, někdo rifle, nebo třeba červený svetr. Automaticky pak vejdeme do obchodu a jdeme přímo za touto věcí a pak nevnímáme ty ostatní, ve kterých bychom mohly vypadat božsky.

Vaše úlovky si v kabince vyzkoušejte a vyfoťte se v těch nejlepších kouscích, kousky si pak vyfoťte samostatně spolu s cedulkou - budete mít informaci o ceně a vyzkoušené velikosti. Zatím nic nekupujte.

Až proběhnete dostatek obchodů a budete cítit, že máte dost. Tak si v klidu sedněte na kávu a projděte fotky vyzkoušených věcí. Fotila jste se proto, abyste se viděla, jako celek. Mnohdy v kabince koukáme jen na zkoušenou věc a už se nehodnotíme jako celek. Vyzkoušíme si tak kalhoty, které se nám na první dobrou líbí, ale pak je nenosíme, protože nám prostě nějak nesedí. To proto, že jsme v obchodě jednali impulzivně a nehodnotili se celkově. Prohlédněte si pečlivě fotky, pokud jste zkoušela několik podobných kousků, můžete porovnat, který Vám sluší víc. U všech věcí máte také vyfocené ceny, můžete se tak rozhodnout kolik chcete do nákupů investovat a vybrat si opravdu jen to, co za to stojí. Právě jste si udělala analýzu nákupů, zbývá už jen věci nakoupit.

Proces se Vám může zdát zdlouhaví, ale posuďte sama, kolik času strávíte náhodnými nákupy a pořád nejste spokojená.

Pokud stále budete tápat ve vyhodnocení osobního stylu, nebo nebudete si jistá střihy a látkami pro Váš typ postavy, tak se nebojte obrátit na odborníka - osobního stylistu. Uvidíte, že i Vám to může slušet :)