Telefon 776-616-163

en-Get Lippy - aneb i ženy, které prodělaly rakovinu prsu jsou krásné

02/06/2018

Londýnská kampaň Get Lippy společnosti Eve Appeal na podporu žen, které prodělali operaci prsou z důvodu dvojité mastektomie kvůli genu BRCA. Některé ženy byly na preventivní operaci a některým již propukla rakovina.

Jsem nesmírně vděčná, že jsem se mohla zúčastnit této krásné akce jako make-up artist, musím říct, že všechny ženy byly krásné a obdivuhodné. 

Když jsem přicházela na kliniku, kde se focení konalo, měla jsem smíšené pocity, areál byl určen výhradně na léčbu rakoviny, po parku se procházeli "klienti", míjela jsem laboratoře, kapli a nakonec i márnici. Bylo to takové to místo, kde se lidé dívají životu přímo do očí, kde záleží jen na přítomném okamžiku, protože vše ostatní je pomíjivé. Pocit sevřeného žaludku ze mě opadl, když jsem vstoupila do recepce místního "hotelu", kde probíhaly přípravy na focení. Naše "modelky" na nás už s úsměvem čekaly a těšily se, že jim uděláme hezký den. A já musím říct, že především udělaly ony mě krásný den, plný upřímného smíchů a povídání si o životě.

Obdivuji tyto silné ženy, které neztratily smysl pro humor a pozitivní přístup k životu. Byly šťastné, že mohou dýchat a neřešily, že jim třeba chybí prso, nebo mají velkou jizvu.

Když jsem odjížděla, uvědomila jsem si, jak moc jsem šťastná, že jsem zdravá, že mám milující rodinu, že můžu žít svůj život každý den, bez omezení. Prosím myslete na to každý den, buďte vděční za maličkosti, nikdy nevíme, kdy se vše může obrátit vzhůru nohama.