Michaela Tutko

Osobní stylistka, make-up artistka, hair stylistka a zakladatelka projektu Personal Styling

"Moje práce je mojí vášní. Je důležité, abychom v životě našli svou osobní rovnováhu a byly opravdu šťastní, mojí životní cestou je pomáhat ženám a ukázat jim, že každá žena je jedinečná a krásná"

Působím v Praze jako vizážistka a osobní stylistka pro privátní klientelu, kde je pro mě největší odměnou, když můžu ženám pomoci najít samu sebe. 

Zároveň je mojí vášní foto make-up, runway make-up a video make-up pro různé komerční projekty, kde se mohu realizovat po mé kreativní stránce. Působím také jako profesionální stylistka pro reklamu, focení či video.

Studovala jsem:

BACKSTAGE - škola stylu v Praze - profesionální osobní stylista

Asociace Vizážistů a stylistů - Osobní stylista pro muže

Make-up Institut Prague - beauty makeup, bridal makeup, hair design, photo make-up, iconic makeup, extreme makeup, avant-garde makeup, runway makeup, men makeup, TV & stage make-up, mature skin make-up and SFX

The London Make-up School - Celebrity make-up, Black make-up

Iana Willkofer make-up academy - aquarelle technicsMoje největší úspěchy?

  • byla jsem zařazena mezi TOP 20 NEJLEPŠÍCH STYLISTŮ V ČECHÁCH
  • pracovala jsem na proměnách stylu klientek v prestižním Londýnském studiu Image 1st na slavné Oxford Street
  • jako členka make-up týmu jsem líčila modelky na LONDÝNSKÉM FASHION WEEKU
  • dostala jsem se do make-up týmu Olivie Ferrer, kde jsem líčila svatební hosty na velkolepých anglických svatbách
  • jako stylistka jsem oblékala ženy v Dubaji
  • dostala jsem se na školení Phyllis Cohen, která spolupracovala s The Purple, Davidem Bowiem, Tinou Turner, Kyllie Minogue, Lady Gaga a spoustou dalších
  • ale za ten nejcenější úspěch považuji narození mojí malé dcerky

"Nejkrásnějším pocitem pro mě je, když se mé klientce mění život před očima. To, jak vypadáme, mnohdy vypovídá o tom, jak se cítíme a naopak." 

Jak to všechno začalo?

Vždycky mě bavilo obklopovat se krásnými věcmi. Od své vždy elegantní babičky jsem si už jako malá půjčovala podpatkové boty a mamince zase brala malovátka.

V pubertálním věku jsem se plná nadějí viděla v manažerském křesle a studium ekonomie bylo jasnou volbou. Už během vysoké školy jsem si vyzkoušela práci v administrativě a měla jsem tu krásnou možnost být součástí jednoho moravského vinařství. Excelovské tabulky mě však ubíjely, přesedlala jsem tedy na naftařskou společnost a pod má křídla spadaly PR činnosti a organizace eventů. Setkala jsem se s mnoha zajímavými lidmi a mohlo by se zdát, že to byla práce snů. Já jsem však v hloubi duše toužila po něčem větším, smysluplnějším.

Už od základní školy, jsem vnímala krásu kolem sebe a měla jsem tendence pořád někomu pomáhat. Pochopila jsem totiž, že krása a psychická pohoda spolu úzce souvisí. Snažila jsem se inspirovat mé kolegyně a kamarádky, tak aby se cítily lépe, vysvětlovala jim, že pokud se o sebe budou starat, budou šťastnější, protože často se stává, že se my ženy staráme o všechny kolem, jen ne o sebe.

Jednoho dne bylo načase se rozhodnout - co je vlastně, to co chci dělat.

"CHCI POMÁHAT ŽENÁM, CHCI, ABY SVĚT KOLEM MĚ BYL KRÁSNĚJŠÍ A ŽENY ŠŤASTNĚJŠÍ."

Nepatřím mezi lidi, kteří nejistě zkouší, ale jdu do všeho vždy na 100 %. Takže jsem se bez dlouhého váhání přihlásila do kurzu stylingu a chvíli poté odešla z luxusně placené práce a přes nechápavé pohledy okolí se rozhodla jít vlastní cestou.

Z malého města, kde většina lidí ani netušila, co stylistka dělá, jsem odjela do Londýna. Prošla jsem kurzem make-upu v prestižní The London Make-up School a i přes počáteční jazykovou bariéru jsem se nakonec dostala do týmu make-up artistů na londýnském Fashion Weeku, připravovala modelky na focení Playboye i významné osobnosti na titulní stránky Forbesu, účastnila se školení u vizážistky Lady Gaga, líčila i 4 modelky během půl hodiny a naučila se pracovat i pod velkým časovým tlakem...

Po cestě jsem si taky uvědomila, že každá žena - i ta, která má právě vyrazit na přehlídkové molo - má pochyby sama o sobě. O to víc mě proto začalo bavit ženám pomáhat najít styl, který jim pomůže najít jejich vnitřní krásu a podtrhnout jejich jedinečnost.

To, jak se oblékáme a jak se o sebe staráme, totiž není zdaleka tak povrchní, jak si mnoho lidí myslí. Ukazuje to, kým jsme. Jak velkou prioritou jsme sami pro sebe. Jestli si na sebe dokážeme vyhradit čas a prostor, nebo všechen obětujeme někomu a něčemu jinému.

Svým klientkám pomáhám vytvořit efektivní jedinečný šatník, který sedne jejich postavě, osobnímu stylu i jejich rozpočtu. Tak, aby vyzařovaly tu správnou energii na pracovním pohovoru, cítily se skvěle a sebejistě ve svém zaměstnání a ve svých šatech mohly snadno přeběhnout z role manažerky, učitelky nebo podnikatelky do role maminky - a vyrazit z práce s dětmi klidně přímo na hřiště.

Podporuji je v tom, aby se i po náročných životních změnách mohly vrátit zpátky do svého krásného já. Aby se nebály vystoupit z davu a přestaly k sobě být přehnaně kritické. Aby si uvědomily, že život není jen o práci a péči o domácnost - ale že jsou to také od toho, aby si ho užívaly.

Se vší krásou, kterou nabízí.

S láskou, Míša