Jsi krásná a já v Tebe věřím, charitativní akce pro ženy v nouzi

01.08.2017 21:51

Všimli jste si někdy toho, že mužů bez domova je mnohem víc než žen? A napadlo Vás, že možná je to jen tím, že na těch ženách to prostě jen není tak moc vidět? Pravdou je, že je jich kolem nás opravdu hodně. A většina z nich se za svou situaci opravdu stydí. Je až děsivé, jak podobné příběhy mají – byly týrané, buď psychicky, nebo fyzicky, spadly na dno, uvěřily, že jsou k ničemu, ztratily samy sebe, nikam nepatří, nic neumí, nenávidí se, žijí ze dne na den, nevěří v lepší budoucnost, připadají si méněcenné, jako odpad společnosti. Pojďme těmto ženám dokázat, že jsme nad nimi nezanevřely, že stojí za to žít, dodejme jim tolik potřebné sebevědomí, ukažme jim, že i ony jsou krásné. Protože já jsem přesvědčená, že každá žena je opravdu krásná. A sebevědomá žena dokáže změnit svět, alespoň ten svůj.

Rozhodla jsem se pro tyto ženy uspořádat charitativní akci „Jsi krásná a já v Tebe věřím“. Celá akce bude spočívat v tom, že ženy oblečeme, obujeme, nalíčíme, učešeme a na konci dne, kdy se o ně bude starat tým specialistů, jako o princezny, je profesionální fotograf vyfotí a ony si na památku odnesou fotku a spolu s ní oblečení, obuv a třeba i nějakou kosmetiku. A proto bych vás ženy, chtěla požádat o pomoc s touto akcí. Každá z nás má doma oblečení, obuv, kosmetiku atd, které už nevyužije. Darujte tyto věci, které už samy nepoužíváte těmto ženám a udělejte jim radost a přispějte k jejich novému startu do života. Sbírka bude probíhat do 31.8. a pokud se budete chtít na sbírce podílet, prosím napište mi zprávu, domluvíme se na osobním předání, nebo Vám zašlu adresu, kam můžete věci poslat.

Akce se bude konat 4.9. ve spolupráci s nízkoprahovým denním centrem pro ženy v nouzi v Žitné ulici v Praze 1, kterou vede Farní charita Praha 1 ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Praha. O které se více dozvíte na odkazu: https://praha.charita.cz/aktualne-z-adch/proti-strachu-a-ponizeni-charita-otevrela-nove-centrum-pomoci-pro-zeny-v-nouzi/

Děkuji, že jste si článek přečetly až sem a těším se, že spolu pomůžeme těmto ženám :)